top of page

Často kladené otázky

Čo priniesť spolu so psíkom na pobyt?

Psíkovi na jeho pobyt do hotela prineste očkovací preukaz (pas spoločenského zvieraťa) s platnými vakcínami proti besnote, infekčným chorobám a kotercovému kašľu (očkovanie nie viac ako 1 rok a nie menej ako 3 týždne). Ďalej pribaľte krmivo na celú dĺžku pobytu plus malá rezerva s presným písomným popisom dávkovania (ak sa jedná o varenú alebo surovú stravu, treba nabalíčkovať na jednotlivé porcie), lieky alebo potravinové doplnky, ak psík užíva, na celú dĺžku pobytu plus malá rezerva, s presným písomným popisom dávkovania, pevný a pohodlný postroj alebo obojok (nie sťahovací, retiazkový alebo s ostňami, také z bezpečnostných dôvodov neakceptujeme) a ak psík potrebuje, tak i plienky, savé absorbčné podložky, oblečenie počas chladnejších mesiacov, ak psík nosí. Ak chcete, môžete psíkovi pribaliť nejakú drobnosť - obľubené pamlsky, deku, či hračku, na ktorú je fixovaný, ale nie je to nutnosť. Ostatné veci - misky, peliešky, vodítka, hračky, atď. nosiť nemusíte, máme ich mnoho.

Ako rezervovať hotelový pobyt pre psa?

Hotel pre psa môžete pohodlne rezervovať prostredníctvom rezervačného formuláru online alebo je možné rezerváciu vykonať telefonicky. Rezervácia je platná po schválení prevádzkovateľom a zaplatením 50% ceny pobytu.. Odporúčame včasnú rezerváciu a to predovšetkým na víkendy, predĺžené víkendy, prázdniny a sviatky, kapacity máme limitované.

 

Aký má psík režim počas pobytu a kde bude bývať?

Psíkovia sú počas ubytovania u nás ubytovaní vo vnútorných priestoroch domu. Nemáme žiadne koterce alebo izolované miestnosti mimo domu, sú stále s nami, priamo v dome. Počas dňa trávia veľa času vonku, majú k dispozícií zatvrávnenú záhradu o výmere cca 800m2, kde sa môžu vybehať, vyšantiť a pohrať sa s ostatnými psími kamarátmi, majú aj k dispozícií priestor vedľa domu, kde môžu leňošiť v pelieškoch či na postieľkach pod prístreškom. Súčasťou vonkajšieho priestoru je aj veľká psia toaleta, kde môžu vykonať svoju potrebu. Počas dňa sa striedajú oddychové aktivity s pohybovými a mentálnymi aktivitami. Počas dňa sú psíkovia pravidelne venčení, venčíme ich aj mimo priestor v okolí domu. Krmivo dostávajú štandardne 2x denne, ak majiteľ nemá iné požiadavky. Psíkovia si u nás užijú hotelový pobyt ako sa patrí - venujeme sa precvičovaniu naučených povelov, prechádzkam v okolí domu, mentálnym aktivitám na rozvoj myslenia a povzbudenie kognitívnych činností mozgu, psiemu fitness, plávaniu v teplých mesiacoch,... samozrejme, aktivity prispôsobujeme individuálne, podľa toho, čo daný psík potrebuje, zvládne a vyžaduje.

Ako sa dozviem ako sa darí môjmu psíkovi počas pobytu?

Majiteľov pravidelne každý deň podvečer/večer informujeme cez službu Whatsapp, iMessage alebo Messenger, ako sa ich psík má a ako si užil svoj deň.  Ozaj sa nemusíte báť, že nebudete vedieť a vidieť, ako sa psík má počas pobytu u nás.

Kde psíkovia spia počas noci?

Psíkovia spia v našom dome, na prízemí, v pelieškoch a postieľkach. Vonku alebo mimo nášho domu v noci nespávajú.

Čím bude pes kŕmený?

Psíkov kŕmime krmivom, ktoré nám dodá majiteľ a na základe inštrukcií poskytnutých majiteľom. V prípade, že je krmivo nedodané a majiteľ má záujem zabezpečiť krmivo, prípadne je dodané nedostatočné množstvo krmiva, krmivo zabezpečí za príplatok hotel. Cena sa odvíja od množstva a druhu spotrebovaného krmiva, vieme zabezpečiť kvalitné superprémiové škandinávske granule, konzervy, ale aj varenú či surovú stravu - BARF.

Čo ak je môj pes neznášanlivý alebo agresívny?

Je nám to ľúto, ale ak je váš pes neznášanlivý a agresívny - vrčí a napáda iné psy alebo ľudí, tak bohužiaľ nie sme správny hotel pre vášho psíka. Nie sme hotel pre psov, kde sú psy od seba celý čas separované a pozatvárané v klietkach alebo kotercoch. V našom hoteli pre psíkov fungujeme ako jedna veľká rodina, svorka, kde panuje pohoda a kľud - a toto chceme zachovať, netolerujeme prejavy agresie a psíkovia, ktorí predstavujú bezpečnostné riziko pre ostatných psíkov alebo ľudí, na pobyt neberieme. Ďakujeme za pochopenie!

Prečo je nutné dodržiavať preberacie a odovdávacie hodiny a nemôžeme prísť kedy chceme?

Takisto ako aj v hoteloch pre ľudí, aj náš psí hotel má preberacie a odovzdávacie hodiny, ktoré majú svoje opodstatnenie. Nakoľko máme počas dňa pevne stanovený režim, dopredu naplánované aktivity, počas toho ešte zoznamujeme novoprichádzajúcich psíkov s ostatnými psíkmi, chystáme odchádzajúcich psíkov domov, pripravujeme krmivo a kŕmime, čistíme, atď., každý jeden príchod alebo odchod mimo hodín narušuje tento zabehnutý režim a nie je možné z našej strany každú chvíľu odbiehať. V prípade, že potrebujete prebrať alebo odovzdať psíka mimo určených hodín, treba sa ozvať vopred. Každé jedno prebranie alebo odovzdanie psa mimo určených hodín je spoplatnené príplatkom.

Čo ak moja sučka začne počas pobytu hárať?

Ak sučka začne počas pobytu hárať, je oddelená od ostatných nekastrovaných samcov a majiteľ je informovaný o tom, že sučka sa začala hárať. Háravá sučka sa venčí oddelene od nekastrovaných psov a neprichádza s nimi do styku. Všetku intímnu hygienu pre háravé psie slečny máme u nás, nie je nutné nič zabezpečovať z vašej strany. Z dôvodu zvýšenej hygieny a starostlivosti o háravú sučku je účtovaný príplatok, ktorý sa začína počítať dňom začiatku hárania.

Čo ak môj psík bude potrebovať počas pobytu veterinára?

Ak psík počas pobytu bude potrebovať veterinárne ošetrenie, bude toto veterinárne ošetrenie z našej strany zabezpečené u skúseného a overeného veterinára s ktorým máme niekoľkoročné pozitívne skúsenosti. Majiteľ je samozrejme vopred informovaný o potrebe veterinárneho ošetrenia.

Prečo vyžadujete očkovania proti infekčným chorobám a kotercovému kašľu aj keď nie sú zo zákona povinné?

Doplnkové očkovania proti infekčným chorobám a kotercovému kašľu sú vyžadované nielen kvôli ochrane iných hotelových hostí, ale predovšetkým kvôli ochrane vášho miláčika. Nie je v nikoho záujme aby sa nám v kolektíve šírili choroby, ktoré môžu byť niektoré aj veľmi vážne. Z hygienických dôvodov prijímame len plne očkované psy - očkovanie proti besnote (vyžadované zo zákona), proti infekčným chorobám (DHPPi - psinka, parvoviróza, hepatitída a parainfluenza) a proti kotercovému kašľu. Očkovania nesmú byť staršie ako 1 rok a nie menej ako 3 týždne pred nástupom na pobyt, aby si telo stihlo vytvoriť protilátky po očkovaní.

Beriete na pobyt šteniatka, starších alebo hendikepovaných psíkov?

Áno, berieme aj šteniatka, staršie psíky, psíky, ktoré berú pravidelne lieky, hendikepované psíky i psíky so špeciálnymi potrebami. Máme skúsenosti ako sa starať aj o takýchto klientov. Prosíme, aby ste už pri rezervácií uviedli, že váš psík má špeciálne potreby a čo všetko vyžaduje, aby sme sa na neho vedeli pripraviť. Ďakujeme!

bottom of page