top of page

Wellness pre psov: Viac ako len rozmaznávanie miláčikov


pes kúpanie wellness salón pre psov

Pokiaľ ide o starostlivosť o domácich miláčikov, všetci chceme pre našich štvornohých spoločníkov to najlepšie. Zatiaľ čo hotely pre psov sú už dlho pohodlnou možnosťou na Slovensku pre majiteľov domácich miláčikov, už máme medzi nimi aj prvé lastovičky, ktoré ponúkajú komplexnejšie služby pod jednou strechou, nielen ubytovanie. Je nám potešením, že aj my sme taký hotel pre psov a v spolupráci s partnerským wellness psím salónom môžeme našim štvornohým klientom poskytnúť SPA wellness služby pre psov. Áno, čítate správne; i váš chlpatý kamarát si môže užiť luxusnú vlastnú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí, kým vy ste preč. V tomto článku si predstavíme jednotlivé wellness služby, ktoré je možné počas pobytu psíka využiť a aj jednotlivé výhody, ktoré tieto služby vášmu miláčikovi prinášajú.

 

1. Psie masáže

Rovnako ako ľudia, aj psy môžu mať prospech z masáží! Psie masáže sú navrhnuté tak, aby uvoľnili vášho domáceho maznáčika, uvoľnili svalové napätie, stimulovali lymfatický systém a podporili celkovú pohodu. Pri masážach sa používajú jemné techniky, aby pomohli vášmu psovi uvoľniť sa a zbaviť sa stresu. Vhodné pre psíkov, ktorí sú už starší a majú problémy s hybnosťou, psíkovia, ktorí sú veľmi aktívni, po úrazoch, operáciach, po veľkých fyzických aktivitách, alebo len tak, keď chcete psíkovi dopriať niečo extra a urobiť niečo pre jeho zdravie a kondicíu.


2. Aromaterapeutické kúpele

Aromaterapeutické kúpele sú fantastickým spôsobom, ako upokojiť zmysly vášho psa. Špeciálne esenciálne oleje vhodné pre psov sa používajú na vytvorenie kúpeľnej atmosféry počas kúpeľa. Tieto kúpele môžu pomôcť s relaxáciou, znížením úzkosti a zdravím kože a srsti. Aromaterapeutické kúpeľe sú častokrát obohatené aj o hydromasáž a ozónoterapiu, ktorá znásobuje účinky týchto kúpeľov.


3. Pawdikúra - psia manikúra

Psíkom gélové nechty robiť nebudeme a ani im pazúriky nebudeme lakovať, ale upravíme ich prijateľnú dĺžku, zabrúsime tak, aby neškriabali podlahu alebo ľudí, ošetríme labky v aroma kúpeli a postaráme sa aj o labkové vankúšiky. Odporúčané pre všetkých psíkov bez ohľadu na vek.


4. Úprava srsti

Príliš dlhá srsť? Nevadí, s týmto si salón pre psov hravo poradí. Skrátenie srsti na požadovanú dĺžku, služba je vrátane wellness kúpeľa, takže váš miláčik si užije kompletnú starostlivosť, ktorá zanechá jeho srsť hebkú, čistú a lesklú.


5. Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je životne dôležitá pre celkové zdravie vášho psa. Vyškolený personál vám pomôže udržať perleťovo biele zuby vášho psa v špičkovom stave. Dentálna hygiena sa robí bez anestézie, ošetrujú sa ďasná, ústna dutina a šetrne sa odstraňuje zubný plak a kameň ultrazvukom.


6. Expresné pĺznutie

Chlpy sú všade? Veľmi dobre tento pocit poznáme...špeciálna procedúra, ktorá pomáha zhodiť pĺznuci kožuch rýchlo a vo veľkých množstvách naraz. Vhodné pre všetky pĺznuce psy.


7. Ozónoterapia

Ozónoterapia spočíva v používaní vody napustenej ozónom v špeciálnej vani. Ozón (O3) je molekula zložená z troch atómov kyslíka a je známa svojimi silnými oxidačnými vlastnosťami. V kontexte terapie psov sa ozón používa na dezinfekciu, detoxikáciu a podporu hojenia.


Viac o ozónoterapií a jej výhodách


8. Prispôsobené wellness balíčky na mieru

Aby sa vyhoveli jedinečným potrebám a preferenciám vášho psa, je možné vzájomne služby kombinovať a vytvoriť tak wellness balíček služieb na mieru - výsledkom bude dokonalý SPA deň pre vášho chlpáča.


A viete čo je na týchto službách ešte skvelé?

Naši hoteloví hostia majú na všetky služby -10% zľavu!


Prínosy pre zdravie

Wellness služby poskytujú okrem realxačného zážitku aj mnohé zdravotné výhody. Hydromasáž, ozónoterapia, thalassoterapia a aromaterapeutické masáže môžu napríklad pomôcť pri artritíde alebo bolestiach kĺbov, zatiaľ čo pravidelná údržba srsti pomôže predchádzať problémom s kožou a plstveniu srsti. Dentálna hygiena prináša psom úplne rovnaké zdravotné výhody ako dentálna hygiena pre ľudí - odstraňovanie zubného kameňa, plaku, zanecháva ošetrené ďasná a lepší dych psa.


pes relaxuje v SPA welness pre psov
SPA wellness pre psov

Záverom možno povedať, že SPA služby a wellness pre psov ponúkajú príjemný spôsob, ako dopriať svojmu psiemu spoločníkovi vlastnú luxusnú dovolenku. Či už váš pes potrebuje relax, starostlivosť alebo len nejakú extra starostlivosť, tieto služby poskytujú celý rad možností ako uspokojiť jeho jedinečné potreby. Keď budete plánovať ubytovanie psa v našom hoteli, určite zvážte rezerváciu pobytu pre svojho psa vrátane wellness služieb, pretože aj on si isto zaslúži trochu rozmaznávania a zdravého wellness oddychu!

Comments


Image by T.R Photography 📸

Rezervácia pobytu

 0947 963 404

alebo prostredníctvom online rezervačného formuláru

bottom of page